Jak poprawnie wykonać demakijaż twarzy i oczu?
Demakijaż twarzy i oczu to podstawa pielęgnacji. Bez dokładnego oczyszczenia skóry wieczorem nie masz co liczyć na nieskazitelną cerę. Poranny wysyp na skórze to konsekwencja niezmycia z twarzy brudu, kosmetyków, smogu i toksyn. Poświęć skórze odpowiednią ilość czasu na demakijaż, a będzie zdrowa, promienna i młoda. Sprawdź, jak poprawnie wykonać demakijaż twarzy i oczu.
Demakijaż to bardzo istotny zabieg dla naszej skóry. Gołym okiem możemy nie zauważyć spalin, sebum, potu, bakterii i zanieczyszczeń, które zatykają pory. Nieoczyszczona skóra nie może swobodnie oddychać. Do tego gruba warstwa makijażu i… sama sobie wyobraź, jak brudna i zatkana jest twarz.
Zanieczyszczeń trzeba pozbyć się skutecznie i jak najszybciej. Niestarannie zmyty makijaż prowadzi do podrażnień, zaczerwienień czy swędzących, spuchniętych oczu rano. Staranne mycie twarzy każdego dnia gwarantuje niezanieczyszczoną cerę. Bardzo ważny jest również peeling raz w tygodniu, aby usunąć martwe komórki naskórka i przygotować twarz do dalszej pielęgnacji.
Jak zrobić demakijaż twarzy?
Do oczyszczania twarzy zastosuj specjalne mleczko, płyn lub żel. Przy wyborze kosmetyku kieruj się rodzajem i kondycją Twojej skóry.
Najwięcej składników nawilżających zawiera mleczko do demakijażu, które jednocześnie ma natłuszczające właściwości. Jeżeli masz tłustą cerę, mleczko się nie sprawdzi. Nakładaj je płatkiem kosmetycznym, delikatnie przecierając buzię do momentu, aż wacik będzie czysty. Lżejsze od mleczka są pianka i żel. Wmasuj je w skórę, a następnie spłucz wodą.
Jeżeli myjesz twarz pianką lub żelem, najpierw zwilż skórę twarzy i szyi. Potem nałóż preparat na dłonie i rozsmaruj, aż powstanie piana. Do umycia skóry użyj letniej wody, ponieważ gorąca zmywa warstwę tłuszczową naskórka.
Kosmetyki do demakijażu mają wiele składników pielęgnacyjnych, jednak po ich zastosowaniu trzeba przemyć twarz tonikiem, aby przywrócić skórze prawidłowe pH. Kiedy skóra ma właściwy odczyn, jest zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi. Tonik likwiduje ściągnięcie skóry i działa odświeżająco.
- skóra podrażniona wymaga hipoalergicznego toniku, który zawiera np. przeciwzapalne i łagodzące bioflawonoidy,
- skóra tłusta i mieszana wymagają toniku, w którego skład wchodzą pudry; w ten sposób będziesz mogła choć na kilka godzin uzyskać matową cerę,
- tonik do skóry suchej powinien być pozbawiony alkoholi, parabenów i sztucznych barwników.
Jak zrobić demakijaż oczu?
Do zmycia makijażu z oczu przeznaczony jest zwykły lub dwufazowy kosmetyk do demakijażu. Ten drugi świetnie radzi sobie z makijażem wodoodpornym, ponieważ zawarte w nim oleje rozpuszczają kosmetyki, a wodny roztwór działa kojąco. Przed użyciem wstrząśnij butelkę, by wymieszać ze sobą dwa płyny.
Skóra powiek i wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Dlatego postępuj z nią równie delikatnie. Nie trzyj powiek, tylko przyłóż do nich wacik nasączony mleczkiem lub płynem. Wtedy rozpuści kolorowe kosmetyki. Przesuwaj wacik delikatnie od wewnętrznego kącika w kierunku skroni. Wykonuj czynność do momentu, aż wacik będzie czysty.
Tusz do rzęs zmywaj pionowymi ruchami. Podłóż chusteczki pod dolne rzęsy, aby uniknąć efektu pandy. Poziomymi ruchami natomiast usuniesz cienie i eyeliner.