Do góry
Medycyna estetyczna U kosmetyczki

Nowy trend kosmetyczny: modelowanie twarzy „clown conturing”.

Modelowanie twarzy, nazywane również konturowaniem, ostatnimi czasy stało się bardzo popularne wśród dziewczyn, które cenią sobie ładny wygląd i chcą dobrze wyglądać. Dosyć niedawno modelowanie twarzy osiągnęło wyższy poziom. Dlaczego? Do tej pory na skórę aplikowało się dwa odcienie korektora albo bronzer i rozświetlacz. Jednak teraz skórę trzeba pokryć kilkoma kosmetykami w różnych kolorach. Zajmuje to trochę czasu, ale efekt jest oszałamiający. Taki sposób konturowania twarzy nosi nazwę „clown conturing”. Na czym polega ten cyrkowy makijaż?

Właściwie w jakim celu robi się „clown conturing”? Po pierwsze, by zakryć niedoskonałości i osiągnąć efekt owalnej twarzy (czyli takiej, która jest idealnym kształtem w sztuce makijażu – tak jak klepsydra w dziedzinie stylizacji). Modelując twarz, zakrywamy cienie pod oczami, przebarwienia i trądzik. Ukrywamy także drugi podbródek, szpiczasty lub duży nos, opadające powieki, szerokie czoło. Poza tym coraz więcej dziewcząt chce (czy wręcz musi) wyglądać perfekcyjnie, tak jak ich idolki z telewizji lub okładek magazynów. W końcu, jeżeli nie jesteś umalowana, nie jesteś fajna oraz nie interesujesz się modą i urodą.

Jak wykonać „clown conturing”? Do wymodelowania twarzy w ten sposób potrzebujesz kilku kosmetyków i pędzelków lub gąbeczek. Żeby zrobić cyrkowy makijaż, przygotuj podkłady, róże i bronzery w różnych odcieniach o płynnej konsystencji. Do nakładania tych produktów wykorzystaj cienkie i płaskie pędzle, a do rozcierania i belndowania użyj gąbeczki i szerokich pędzli. Na początek nałóż kosmetyki w najjaśniejszych odcieniach. Następnie na policzki zaaplikuj róż. Na sam koniec dodaj bronzery lub korektory o ciemnym odcieniu. To, co jest najważniejsze w „clown conturing” to dokładne połączenie produktów wcześniej naniesionych na skrę twarzy w taki sposób, aby wszystkie linie zostały ukryte – przecież nikt nie chciałby mieć na twarzy efektu maski.

Niestety modelowanie twarzy metodą „clown conturing” ma kilka wad. Po pierwsze, potrzebujesz kilku kosmetyków dobrej jakości, dopasowanych do rodzaju twojej skóry i pory roku. Po drugie, potrzebne ci będą akcesoria do makijażu, które systematycznie musisz oczyszczać. Po trzecie, do demakijażu musisz użyć skutecznych płynów, mleczek lub innych dość silnych preparatów. Po czwarte, już po demakijażu powinnaś dokładnie oczyszczać skórę twarzy i pielęgnować w taki sposób, aby przez „clown conturing” nie narazić jej na podrażnienia lub choroby skórne.

Lubisz to? Udostepnij!