Do góry
U kosmetyczki

Mikrodermabrazja – zimowe oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny. Dzięki niemu nasza skóra jest gładka, napięta i przygotowana do kolejnych etapów porannej lub wieczornej toalety, czyli nałożenia kremu lub toniku. Jednym z rodzajów oczyszczania skóry twarzy jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem mechanicznego oczyszczania skóry. W jego trakcie dochodzi do usunięcia warstwy rogowej naskórka, oczyszczenia go i pobudzenia do szybszej odnowy. Podczas zabiegu usunięte zostają również martwe komórki, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Skóra staje się gładsza i bardziej miękka, blizny są rozjaśnione, a drobne zmarszczki spłycone. Mikrodermabrazja umożliwia przenikanie składników odżywczych w głąb skóry, otwarte pory lepiej absorbują substancje aktywne kosmetyków.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – jak wygląda zabieg?
Z głowicy aparatu pod silnym ciśnieniem są wyrzucane na skórę kryształki korundu (gładkie, bezpieczne, o działaniu przeciwbakteryjnym; mają rożne wielkości: 100, 130 i 180 mikronów). Niektóre aparaty przeznaczone do mikrodermabrazji wyposażone są w system ssący. Podczas zabiegu można kontrolować głębokość i moc strumienia kryształków, czas, ilość ruchów i stopnień nacisku na skórę. Mikrodermabrazję przeprowadza się bez znieczulenia; zabieg nie powoduje podrażnień; może być wykonywany w krótkich odstępach czasu.

Dla kogo mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazję poleca się w przypadkach fotostarzenia, trądziku, bielactwa i rozstępów. Fotostarzenie spowodowane jest długą ekspozycją skóry twarzy na promieniowanie słoneczne. Innymi oznakami są: wysuszona skóra, brak elastyczności, przebarwienia, głębokie zmarszczki. Zabieg mikrodermabrazji powoduje wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień i poprawienie produkcji kolagenu. Mikrodermabrazja leczy również trądzik młodzieńczy i blizny potrądzikowe. Kurację należy rozpocząć po około sześciu miesiącach od zakończenia terapii pochodnymi witaminy A. Bielactwem jest występowanie płatów odbarwionej skóry. Zastosowanie mikrodermabrazji do leczenia tej choroby polega na pobudzeniu barwnika z melanocytów obecnych w plamach bielaczych. Zabieg mikrodermabrazji wygładza i rozjaśnia rozstępy; pobudza produkcję kolagenu i wzmacnia włókna kolagenowe; poprawia jędrność skóry.

Mikrodermabrazja – skutki uboczne i przeciwwskazania
Skutkami ubocznymi mogą być: zaczerwienienia, obrzęk, pieczenie, przebarwienia. Do przeciwwskazań zalicza się: choroby ropne, zakażenia skóry, aktywny trądzik, nowotwory skóry, choroby naczyniowe.

Lubisz to? Udostepnij!

2 komentarze - Dołącz do konwersacji

  1. Karola 18 marca, 2015 at 10:56 am -

    Byłam jesienią na mikro w CK. Słuchajcie, świetny zabieg, skóra jest gładka i czysta, polecam

  2. joasia 18 marca, 2015 at 10:58 am -

    ja mam zbyt wrażliwą skórę na mikrodermabrazje, peelingi itp 🙁