Do góry
Trendy

Trendy w makijażu na wiosnę i lato 2015

Mody przychodzą i odchodzą, jak mówi przysłowie. Sprawdź, jakie makijaże będą modne wiosną i latem 2015 roku.

Kolorowe kreski na powiekach
W tym roku modne będą neonowe kreski na powiekach górnych. Mają być nawiązaniem do krzykliwych kolorów cieni do powiek, które są chętnie używane przez wizażystów podczas pokazów mody. Kreski takie można namalować eyelinerem, koniecznie matowym; ich grubość i kształt są dowolne. Można również kreski na powiece dokleić.

Naturalne brwi
Brwi stanowią oprawę oczu i mogą wyszczuplić twarz lub „otworzyć” spojrzenie. Jednak w tym sezonie przyszła moda na naturalne, bujne i nieco „potargane” brwi. Aby lepiej podkreślić ich kształt i kolor, użyć można specjalnych grzebyków lub kosmetyków do stylizacji. Przy modelowaniu brwi przydadzą się na pewno: żel, pędzelek, pęsetka i cienie do brwi lub powiek.

Kreska na dolnej powiece
Grube, intensywne i kolorowe kreski na dolnej powiece to kolejny hit makijażowy sezonu wiosna – lato. Kreskę zaczynamy malować od wewnętrznego kącika na górnej powiece, robimy tzw. jaskółkę, a kończmy w wewnętrznym kąciku powieki dolnej. W tym makijażu użyjemy czarnych lub pastelowych eyelinerów albo cieni do powiek. Kreska górna i dolna powinny mieć taką samą barwę.

Fioletowe cienie do powiek
Modny chce być każdy, ale nie każdemu będą pasowały fioletowe cienie do powiek. Jedynie posiadaczki zielonych oczu mogą pozwolić sobie na taki kolor. Możesz użyć wszystkich odcieni fioletu; a położysz go na górnej i dolnej powiece według wcześniej omówionych zasad.

Usta jak cukierki
Wiosną i latem 2015 usta powinny być kolorowe, delikatne i soczyste. Zrób makijaż błyszczykiem lub szminką w kolorze różu, pomarańczu lub koralu. Na koniec możesz nałożyć bezbarwną pomadkę lub pozostawić usta matowe.

Make up – no make up
Świeżość, naturalność i delikatność będą dominowały w makijażu twarzy w sezonie 2015. Makijaż bez makijażu to umiejętne nałożenie podkładu i pudru w taki sposób, by jednocześnie przykryć plamki lub cienie pod oczami oraz uwydatnić najlepsze cechy kobiecej twarzy. Do tego naturalnego wyglądu dodaj nieco rozświetlacza na policzkach, skroniach, brodzie i pod łukiem brwiowym; zrezygnuj natomiast z dużej ilości pudru transparentnego lub matującego.

Lubisz to? Udostepnij!

2 Opinie - Dołącz do konwersacji

  1. figa Marzec 18, 2015 at 10:52 am -

    słyszałam,że fioletowe cienie najbardziej pasują do zielonych oczu. ale ze mnie szczęściara. od dziś tak się maluję!!!

  2. kotek Marzec 18, 2015 at 10:53 am -

    A jak wymaluję kreskę na pół powieki to będzie dobrze?