Do góry
Recenzje

Co siedzi w kosmetykach? O minerałach i innych związkach.

Coraz częściej w kosmetyce stosuje się substancje pochodzące ze środowiska naturalnego. Nie są to tylko zioła. W kosmetykach odnajdziemy też perły lub bursztyn. Dlaczego właśnie takich składników używa się do produkcji kosmetyków? Zawierają one wiele soli mineralnych i związków organicznych, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry.

o siedzi w kosmetykach

W kosmetykach znaleźć możesz: węgiel, siarkę, wapń lub miedź. Występują one w kosmetykach mineralnych. Co jest takiego pożytecznego w wymienionych pierwiastkach? Węgiel ma właściwości oczyszczające (stąd stosuje się go podczas niektórych chorób układu pokarmowego). Pochłania szystkie zanieczyszczenia, sebum i toksyny. Do kosmetyków węgiel dodaje się w postaci proszku diamentowego i węgla drzewnego. Siarka ma właściwości regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Używana jest do produkcji znanego wszystkim mydełka (kosmetyk oczyszcza i redukuje trądzik, choć w początkowym okresie stosowania można zaobserwować zwiększony wysyp krostek). Siarka wygładza skórę, łagodzi stany zapalne, dotlenia skórę i poprawia krążenie krwi. Wapń bierze udział w produkcji kolagenu – poprawia tym samym napięcie skóry. Poprawia stan nawilżenia skóry, koi podrażnienia i stany zapalne. Miedź jest naturalnym przeciwutleniaczem. Pomaga zregenerować uszkodzony naskórek; dba o sprężystość skóry i właściwy stan naczyń krwionośnych.

Diamentowy peeling do ciała – zrób to sama
Węgiel, wapń, siarka i miedź są łatwo dostępnymi składnikami. Możesz w domu przygotować kosmetyki z jednym z wyżej  wymienionych składników. Aby sporządzić peeling diamentowy, przygotuj: łyżeczkę pudru diamentowego i cztery łyżki balsamu do ciała (tego, którego używasz do codziennej pielęgnacji). Składniki dobrze wymieszaj. Peelingu używaj do twarzy lub ciała do dwóch razy w tygodniu. Taki kosmetyk rozświetli, wygładzi i nawilży twoją skórę.

Lubisz to? Udostepnij!

2 Opinie - Dołącz do konwersacji

  1. mua Marzec 18, 2015 at 10:53 am -

    Moje ulubione minerałki! Kocham was:*

  2. Kasia S. Marzec 18, 2015 at 10:55 am -

    Mam mineralne cienie do powiek, ale nigdy nie pomyślałabym, że jest w nich węgiel:/