Do góry
Porady czytelniczek

Tego nigdy nie rób swoim włosom, czyli błędy w stylizacji fryzury

Czy fryzura – tapir jest jeszcze modna? Ilu kosmetyków do stylizacji powinnaś używać? I jak modelować włosy? Dowiedz się, jakie błędy najczęściej popełniają kobiety podczas pielęgnacji i stylizacji włosów.

fryzura tapir

Co za dużo, to nie zdrowo.
Czy wiesz, ilu kosmetyków do modelowania lub mycia włosów powinnaś używać? Jak najmniej. Tak, ogranicz liczbę produktów przeznaczonych do stylizacji włosów. Pozbądź się szamponów, odżywek i maseczek, które dawno straciły termin ważności lub które nie odpowiadają potrzebom twoich włosów. Zrezygnuj również z nadmiaru pianki, lakieru lub żelu do włosów. Jeśli już zdecydujesz się na stylizację włosów tymi kosmetykami, nałóż na włosy jak najmniejszą ich ilość. Nadmiar pianki lub gumy do utrwalenia fryzury sprawi, że włosy będą posklejane i obciążone. Sztywne i tłuste włosy nie wyglądają estetycznie.

Mistrzyni doczepek i wsuwek.
Wycieniowane fryzury wyglądają bardzo naturalnie i efektownie. Są jednak kobiety, które nie lubią, gdy pojedyncze kosmyki wysuwają się z „kucyka”. Stosują wtedy mnóstwo wsuwek i spinek. Nie ma nic złego w tym, gdy wsuwki ukryte są wśród włosów (są niewidoczne). Ale jeśli twoja głowa pokryta jest kolorowymi spinkami i wsuwkami, które nie pasują do odcienia włosów, bądź pewna, że ściągniesz na siebie uwagę wielu osób. Równie koszmarnie wyglądają nieumiejętnie wykonane doczepki; spinki i zatrzaski widoczne są przy każdym twoim ruchu. Jeśli nie wiesz, jak nosić i dbać o przedłużane włosy, zrezygnuj z nich na rzecz profesjonalnej pielęgnacji krótkiej fryzury pozbawionej objętości.

Prostowanie, suszenie i kręcenie.
Włosy źle znoszą wysoką temperaturę. Pod wpływem ciepła keratyna i woda znikają z wnętrza włosa. Pasemka stają się szorstkie, suche i matowe; wypadają i łamią się. Ogranicz lub zrezygnuj ze stosowania prostownicy, suszarki i lokówki. Jednak jeśli nie możesz obejść się bez tych urządzeń, przed stylizacją na gorąco stosuj ochronne kosmetyki, a po – produkty nawilżające.

„Ulizana” fryzura i włosy „na cukier”.
Fryzura nie musi być perfekcyjna. Wręcz przeciwnie, będzie wyglądała naturalnie, gdy tu i ówdzie wysunie się pasemko lub kosmyk włosów. Poza tym swobodnie opadające lub falujące na wietrze pasma włosów wyglądają bardzo stylowo. W roku 2015 modne będą niedbałe i luźne fryzury. Włosy będziemy układać palcami: mierzwić, roztrzepywać i czesać.

Staromodne dodatki.
Brokat, błyskotki, brylantyna, sztuczne kwiatki już dawno odeszły do lamusa. Wpięte we fryzury młodych kobiet wyglądają okropnie (nawet jeśli zdobią fryzurę karnawałową). Włosy umazane brylantyną wyglądają raczej na brudne i tłuste niż wystylizowane. Lepiej postawić na stylową spinkę dopasowaną do ubrania, apaszkę, ciekawą ozdobę, która zastąpi gumkę do włosów, kapelusz lub żywy kwiatek.

Lubisz to? Udostepnij!

1 Opinia - Dołącz do konwersacji

  1. Make4Up Marzec 16, 2015 at 8:30 pm -

    Ania dziekujemy za przesłane porady w imieniu całej redakcji!